LISTA POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY I REJONU
"MARIANOWO-BRZOZÓW" (LEGIONOWO)
Polegli przed Powstaniem:
Dąbrowski Jerzy kpr. pchor. "Lato" - rozstrz. VII 1943 Legionowo
Felicki Stanisław kpr. pchor. "Skiba"
- 17 VI 1943 pod Stanisławowem
Gruszecki Wiesław
ppor. "Lubicz" - 6 XII 1943 Oświęcim
Lewicki Henryk
ppor. "Jastrząb" - rozstrz. Pawiak
Majewski Stefan
kpr. pchor. "Warta" - rozstrz. VII 1943 Legionowo
Nowakowski Mieczysław - rozstrz. 29 V 1943
Stępnowski Mieczysław kpr. pchor. "Alfa" - 17 VI 1943 pod Stanisławowem
Żołnierze oddziału specjalnego Kedywu KG AK
"Pegaz-Parasol"
Polegli w akcjach bojowych przed
Powstaniem:
Składnik Ludomir kpr. pchor. "Pil" - 11 VII 1944
Wiśniewo
Szatkowski Ireneusz kpr. pchor. "Nałęcz" -
6 V 1944 akcja "Stamm"
Urbański Kazimierz kpr. pchor. "Sławomir" - 6 V 1944 akcja "Stamm"
Zamordowani w wyniku terroru okupanta:
Apczyński Leon - 1943 r.
Bartold Szczepan - 1944
r.
Cieszkowski Roman - 1944 r.
Jabłoński Jan -
1945 r.
Jabłoński Stanisław - 1945 r.
Mariański
Stanisław - 1943 r.
Oleksiak Kazimierz - 1943 r.
Piwnicki Aleksander - 1944 r.
Kronenberg Michał
- 1944 r.
Kulma Józef - 1944 r.
Liwski Ignacy -
1943 r.
Ląc Jan - 1944 r.
Popielarczyk Władysław
- zginął w Dachau - 1942 r.
Rogowski Stanisław -
zginął w Dachau
Stanik Franciszek - 1944 r.
Wójcik Eugeniusz - 1943 r.
Wilk Stefan - 1944 r.
Wilk Tadeusz - 1944 r.
Polegli w czasie Powstania w Warszawie:
Błotnicki Eugeniusz kpr. "Kruk" - 2 IX 1944 szpital
ul. Długa
Czerniawski Adam kpr. pchor. "Karo" - 22
IX 1944 Solec
Derejski Andrzej strz. "Bej" - 8 VIII 1944 Wola
Gajewski Tadeusz strz. "Farys" - 15 IX 1944 Czerniaków
Golik Jerzy strz. "Tyran" - 29 VIII 1944 Starówka
Jeruszko Jerzy strz. "Zeus" - 2 VIII 1944 Śródmieście
Kalinowski Władysław ppor. "Włodek"
- 1 IX 1944 Starówka
Leszczyński Edward kpr. pchor. "Jaksa" - 14. VIII 1944 Starówka
Polegli w walkach Powstania na terenie I Rejonu:
Bartoszewicz Bronisław st. sierż. - 3 VIII 1944
Legionowo Przystanek
Frankowski Władysław strz. - 1
VIII 1944 Legionowo
Gechmistrz Piotr strz. - 4 VIII 1944 Choszczówka
Gierymski Eligiusz kpr. pchor. "Grom" - 3 VIII 1944 Legionowo Przystanek- Chotomów
Grabowski Antoni strz. "Czerwiec" - 3 VIII 1944
Chotomów.
Jabłoński Stanisław strz. - 3 VIII 1944
Legionowo Przystanek
Jazłowiecki Ludwik - 1 VIII 1944 Legionowo
Kałamaja Zenon strz. "Zenek" - 2 VIII 1944 Legionowo
Klejment Sławomir strz. "Huragan" - 2
VIII 1944 Legionowo
Kopeć Zygmunt strz. - 4 VIII 1944 Choszczówka
Krasiński Stefan por. "Kacper" - 3. VIII 1944 Legionowo Przyst.- Chotomów
Mazur Jan
ppor. "Brzoza" - 1/2 VIII 1944 Annopol
Mierzejewski
Władysław strz. - 2 VIII 1944 Legionowo
Murawski
Marian strz. - 3 VIII 1944 Legionowo Przyst.- Chotomów
Murawski Tadeusz strz. - 3 VIII 1944 Legionowo
Przyst.- Chotomów
Narostkówna Krystyna sanitariuszka
- 3 VIII 1944 Legionowo Przyst.- Chotomów
Piotrowska
Stefania strz. "Kot" łączniczka - 1 VIII 1944 Legionowo
Pydyń Stanisław "Stach" - 12 VIII 1944 pod
Rembelszczyzną
Smółka Wojciech st. strz. "Burłaj" -
VII 1944 pod Nieporętem
Świątek Jan strz. "Piątek"
sanitariusz - 1/2 VIII 1944 Jabłonna
Wójcik Michał
strz. "Omar" - 3 VIII 1944 Legionowo Przyst.- Chotomów
Wójcik Mieczysław "Wierzba" - 1 VIII 1944 Chotomów
Zakrzewski Zbigniew strz. "Arab" - 2 VIII 1944
Legionowo
Polegli w walkach powstańczych w zgrupowaniu
"Kampinos":
Bartczak Tadeusz strz. - 27 IX 1944 Brzozówka
Borówka Ryszard strz. - IX 1944 Góry Świętokrzyskie
Charasimowski Bogdan strz. "Polak" - IX 1944 Lasy
Jędrzejowskie
Huttel Tadeusz ppor. "Pawełek" - 29 IX 1944, Jaktorów
Janik Edward st. sierż. "Wędka" - 27
IX 1944 Brzozówka
Jankowski Ryszard strz. "Zemsta" -
IX 1944 Kampinos
Jefremow Mieczysław strz. "Borys" -
29 IX 1944 rozstrz.
Kalinowski Henryk strz.
"Harpagon" - 21 IX 1944 Polesie
Nowe
Kiełkiewicz Zbigniew kpr. pchor. "Sławek"
- 21 IX 1944 Polesie Nowe
Kijak Wacław strz.
"Góralik" - 29 IX 1944 Jaktorów
Koperkiewicz Ignacy
strz. - 29 IX 1944 Jaktorów
Kosek Ryszard strz.
"Puchar" - 21 IX 1944 Polesie Nowe
Kowalski Wojciech
strz. "Wąsik" - 28/29 IX 1944 Woła Łuszczewska
Kuszycki Józef strz. "Korsarz" - 27 IX 1944
Brzozówka
Kutra Ignacy st. sierż. "Gajowy" - 21 IX 1944 Polesie Nowe
Malesa Stanisław strz. "Fajka" -
21 IX 1944 Polesie Nowe
Mossakowski Tadeusz strz.
"Peng" - 27 IX 1944 Brzozówka
Narostek Konstanty
strz./kpr. "Topór" - 29 IX 1944 Jaktorów
Nowacki Jan
strz. "Orkan" - 29 IX 1944 Jaktorów
Pastwa Tadeusz
ppor. "Adolf" - 29 IX 1944 Jaktorów
Pogodziński
Bohdan kpr. pchor. "Wawrzyniec" - 21 IX 1944 Polesie
Nowe
Pogodziński Jan kpr. pchor. "Grzmot" - 21 IX 1944 Polesie Nowe
Pomański Kazimierz strz. "Słoma" -
27 IX 1944 Brzozówka
Raczkowski Jan por. "Motor" -
29 IX 1944 Jaktorów
Sosnowski Stanisław kpr. "Wyga"
- 21 IX 1944 Polesie Nowe
Szczerba Jerzy strz.
"Żółw" - 29 IX 1944 Jaktorów
Szmidt Edward strz.
"Zapałka" - 29 IX 1944 Jaktorów
Szymkiewicz Marian
"Pomian" - 27 IX 1944 Brzozówka
Wodzyński Euzebiusz
st. strz./chor. "Ważka" - 29 IX 1944 Jaktorów
Zamordowani przez okupanta po ustaniu walk
powstańczych:
Biechoński Adam sierż. "Ogończyk" - XI 1944 r. przez
NKWD, Wołomin
Bielecki Tadeusz Jerzy strz. - VIII 1944 Zegrze Płn.
Chlewicki Jerzy strz. "Browning" -
24 VIII 1944, Legionowo
Cygler - VIII 1944 Legionowo
Danielewicz Władysław ppor. "Oko" - 19 VIII 1944
Nieporęt
Darewski Andrzej strz. "Darek" - VIII 1944
Nowy Dwór
Darewski Stanisław strz. - VIII 1944, Nowy
Dwór
Gołębiowski Piotr strz. - 28 VIII 1944
Legionowo
Grochólski Adam pchor. - 19 VIII 1944 lasy
Nieporęt
Grochólski Tadeusz pchor. - 19 VIII 1944
lasy Nieporęt
Jamroz Władysław płk - VIII 1944
Legionowo
Klimowicz por. - 19 VIII 1944 Nieporęt
Kostro Jan strz. - 14 VIII 1944 Białobrzegi
Kostro Stanisław strz. "Jasny" - 14 VIII 1944
Białobrzegi
Kowalczyk Stefan strz. "Lanca" - 14 VIII 1944 Białobrzegi
Kowalczyk Tadeusz - VIII 1944
Białobrzegi
Kozak Mieczysław strz. "Jeż" - 19 VIII 1944 Lasy Nieporęt
Kozłowski Czesław strz. - 22 VIII 1944 Legionowo
Maliszewski Stanisław "Czubajka"
"Wrona" - VIII 1944 Wólka Radz.
Matysiak Kazimierz
strz. - VIII 1944 Zegrze Płn.
Muszalski Władysław
"Mucha" - X 1944 Częstochowa
Otuszewski Marian strz.
- 28 VIII 1944 Legionowo
Pieluch Kazimierz - VIII 1944 Legionowo
Podniesińska Wacława łączniczka - 28
VIII 1944 Legionowo
Podniesiński Wacław strz. - 28
VIII 1944 Legionowo
Pergutowski Jan strz. "Klemens"
"Oset" - VIII 1944 Henryków
Popp Andrzej strz.
"Marek" - 19 VIII 1944 lasy Nieporęt
Radziwiłł
Konstanty por. "Korab" - 14 IX 1944, Zegrze
Rembelski Aleksander strz. "Miecz" - 14 VIII 1944
Białobrzegi
Ryżewski Stanisław strz. - VIII 1944,
Nowy Dwór
Siwiński Jerzy por. rez. "Dąb" - VIII 1944
Legionowo
Smolarczyk Bronisław strz. "Brzoza" - 19
VIII 1944 lasy Nieporęt
Stachnio Wacław strz.
"Śmieszek" - IX/X 1944.
Sternal Florian strz. - 28
VIII 1944 Legionowo
Szelenbaum Wacław kpt. ksiądz
"Bonus" - VIII 1944 Legionowo
Szyperek Szczepan
strz. "Zozik" - 19 VIII 1944 lasy Nieporęt
Tkaczyk
Aleksander strz. - 17 VIII 1944 Legionowo - koszary
Wardak Piotr "Kikut" - IX 1944 Wólka Radz.
Warewka Józef strz. - 28 VIII 1944 Legionowo
Wiktorowicz Józef strz. "Wiktor" - VIII 1944 Nowy
Dwór
Wójcicki Andrzej strz. - 14 VIII 1944
Białobrzegi
Wróbel Czesław strz. "Rola" - 14 VIII 1944 Białobrzegi
Zalewski Zdzisław strz. - X 1944
Nowy Dwór
|