VII Obwód "Obroża" Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej
:::  Aktualna pozycja:  Rejony Obroży \ Rejon II - 'Celków' - Marki \ Wykazy zesłańców  :::

Wykaz żołnierzy II Rejonu "Celków" VII Obwodu "Obroża" AK aresztowanych przez NKWD i zesłanych do łagrów w ZSRR

  1. W wykazie podano nazwy łagrów lub okręg ZSRR, np. O. Świerdłowski [Obłasti Swierdłowskaja], Nie podanie tych danych świadczy o ich braku.
  2. Wykaz łagrów, w których przebywali nasi zesłańcy znajduje się w książce J. Z. Sawickiego, "Obroża w konspiracji i Powstaniu Warszawskim", Warszawa 2002, na str. 309-310.

Balicki Józef kpr. pchor. "Ziuk" Borowicze 16
Breda Stanisław kpr. "Niedźwiedź" Borowicze
Chyczewski Władysław strz. "Spawacz" Borowicze 16
Dolewski Ryszard kpr. pchor. "Czarny" Borowicze
Frybes Borowicze
Gajda Kazimierz Borowicze +
Gębicz Henryk Borowicze +
Golec Tadeusz Borowicze Swierdłowsk 36
Grabowski Roman Zdzisław "Dziadek" Borowicze 16
Hornowski Sergiusz kpt. "Adam" Borowicze-Swierdłowsk 37
Jaworek Aleksander strz. "Szczupak" Borowicze
Jezierski Mieczysław Borowicze +
Jezierski Wacław Borowicze 16
Jusiński Mieczysław strz. "Topór" Borowicze 16
Jurecki Jan sierż "Broda" Borowicze 16
Katner Władysław Borowicze 16
Kwinta Franciszek Borowicze 16
Knauf Tadeusz strz. "Góral" Stalinogorsk
Kotera Andrzej Borowicze
Kowalczyk Henryk Borowicze
Kryszkiewicz Czesław Stalinoborsk
Kryśkiewicz Teofil Stalinogorsk
Kubicki Jerzy Borowicze-Swierdłowsk 36
Lasocki Piotr Borowicze-Swierdłowsk 36
Leszczyński Marian "Sokół" Borowicze 16
Malinowski Stanisław sierż. "Marek" Borowicze 15
Martens Władysław ppor. "Masław" Tuła +
Młynarski Władysław Borowicze 16
Nowaczyński Stanisław Borowicze 15
Ochman Feliks Borowicze 15
Ofierski Zdzisłw Borowicze 16
Okińczyc Henryk mjr "Bil" Łęczyca-Orsza-Borowicze-Moskwa (Łubianka) +
Osiecki Marian Borowicze
Peszyński Mieczysław ppor. "Marek" Borowicze
Pieścik Jan Stanisław Borowicze 16
Przygoda Marian strz. "Jastrząb" 16
Sieja Józef "Stróż" Borowicze 24
Sokołowski Karol ppor. "Wiktor" Borowicze 16
Sosnowski Stanisław Borowicze 15 +
Struś Wacław plut. pchor. "Hal" Borowicze 16
Suchocki Tadeusz Borowicze 15
Szczurowski Mieczysłw Borowicze-O. Świerdłowski
Szumilas Edward Borowice 16
Uchman Kazimierz Borowicze 16
Wełna Edward Borowicze 15
Wojda Edward por. "Dąb" Borowicze 24
Wojnarowski Alfred Borowicze 15


ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ
Zarząd Okręgu Warszawa-Powiat
Środowiska: "Obroża" i "Grupa Kampinos"

ul. Braci Załuskich 7, 01-733 Warszawa