VII Obwód "Obroża" Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej
:::  Aktualna pozycja:  Rejony Obroży \ Rejon III - 'Dęby' - Rembertów \ Wykazy poległych  :::

Wykazy poległych III Rejonu 'Dęby' - Rembertów

Polegli w akcjach bojowych w okresie konspiracji:

Rembertów, ul. Marsa róg Płatnerskiej. Pomnik ofiar NKWD.

Bocheński Eugeniusz kpr. pchor. phm. "Dubaniec" - 3 IV 1944 Rembertów
Barański Zdzisław strz. "Jur" - 27 VII 1944 Grzybowa
Łyżkiewicz Stefan kpr. pchor.  "Pechowiec" - 3 IV 1944 Rembertów
Michałowska Maria łączniczka sztab. "Złota" - 10 VIII 1944 Rembertów
Pamirowski Ryszard kpr. pchor. "Prus" - Leszno
Rossa Wojciech kpr. min. "Wiktorek" - III  1943
Szostak Jerzy strz. "Longinus" - 1943 na Szucha
Wiktorek Józef kapr. min. "Szota" - III  1943

Ofiary terroru okupanta:

Abramek strz. "Kemar" - zginął 26 VI 1944 Rembertów
"Alfa" NN zaginął bez wieści - 1944
Bagiński Jerzy strz.
"Ben" NN strz. - 1945 Kielecczyzna
"Beta W" NN - zaginął.bez wieści 1944
Bettin Janusz szer. "Krzysztof" - 26 VI 1944 Rembertów
Bienias Jan strz. "Juhas" - 11 VII 1944 Zielona
Burza Stanisław strz.
Chaciński Stanisław strz.
Chładziuk strz.
Chodnicki plut. - 18 VIII  1944
Dąbek Tadeusz ksiądz - Auschwitz
Dereżyński Marian st. sierż. "Piotr" - 1940-1945 Auschwitz
Dunin-Wąsowicz strz. - 9 II  1944
Dziewienis Janusz strz. - 13 VIII  1944
Fronczak Zenon strz.
Garbicz Eustachy ppor. - 1942 Rembertów
Glinka Ryszard strz. "Szary" - VII  1944 Rembertów
Haspert Kazimierz strz. - II VII 1944 Zielona
Jarząbek Edward strz. "Hen" - 26 VI 1944 Rembertów
Jarząbek Władysław sierż. - 26 VI  1944
Jarząbek Zdzisław szer. "Bis" - 26 VI  1944
Jarząbek Zygmunt szer. "Zyga" - 26 VI  1944
"Jur" NN kpr. pchor. - zaginął bez wieści
Kaczmarek Ksawery st. sierż. - 16 X 1942 Rembertów
Kaczyński Wacław strz.
Kanclerz Andrzej kpr. "Kmicic" - zaginął po 30 VI 1944
Kanclerz Jan kpr. pchor. phm. "Hardy" "Grom" - 1942
Karpiński Szczepan strz.
Kłosiński Józef chor. - Rembertów
Knap Zygmunt strz.
Kołaczek Wojciech hm.
Kopczyński Michał strz.
Kostera Józef strz. "Zew" - 11 VII Zielona
"Kozioł" strz. - zaginął bez wieści
Kryszczyński Józef st. sierż. "Józef - 1941 Auschwitz
Kultyszewski Tadeusz strz.
Ludwiczak Zygmunt szer. "Mundek" "Foto" - 26 VI 1944
Małek Józef ksiądz
Manugiewicz Stanisław strz.
Marcinkowski Kazimierz strz.
Markowski Edward strz.
Mikulski Stanisław kpr. pchor. phm. "Lis" - Zielona
Plewicki Jerzy kpr. pchor. "Jot" - zaginął bez wieści VIII 1944
Polak Mieczysław 1 IX  1942 Pawiak
Ratajczak Józef mjr "Karolczak" - 1941 Palmiry
Reszke plut. - XI 1939 Rembertów
Rossa Bolesław strz. phm. "Władysław" - 1941 obóz Pszczyna
Rudynek Władysław strz.
Sęk Zdzisław
Siwakowski Zbigniew strz. "Bohdan" - 11 VII  1944 Zielona
Skarżyński Zdzisław strz. "Czarny" - 20 XII 1943 ok. Mińska Maz.
Skwara Ryszard strz. "Misiek" - 26 VI 1944 Rembertów
Tobiszewski strz. - 21 VI 1944 Rembertów
Tobiszewski strz. - 21 VI 1944 Rembertów
Więckowski Janusz strz. "Artysta" - 11 VII  1944 Zielona
Wolfram Zdzisław strz. "Wilk" - 9. X  1944 Warszawa Praga
Zajkowski Zygfryd strz.
"Zawiszak I" NN - 1944 zaginął bez wieści
"Zawiszak II" NN - 1944 zaginął bez wieści w  czasie Powstania z.b.w.

Polegli w czasie Powstania Warszawskiego:

Bieniek Zygmunt strz. "Waldek" - VII 1944 Targówek
Boryczkowski Tadeusz strz. "Wicherek" - VIII  1944 Praga
Chaciński Ryszard plut. "Maks" - 16 IX  1944 ul. Okrąg
"Dołęga" NN - zaginął bez wieści na Mokotowie
Fabiańczyk Waldemar strz. "Feliks" - VIII  1944
Jakubowski Jerzy plut. "Julek" "Bocian" - 13 IX  1944 ul. Szara
Janiak Wiesław strz. - VIII 1944 Praga
Kapusta Benicjusz plut. "Cichy" - 12 VIII 1944 na ter. Getta
Kapuścik Ryszard strz. "Błyskawica" - 1 VIII 1944 Praga
Katana Ryszard kpr. z cenz. "Kloc" - Mokotów
Kazimierz st. sierż. z cenz. "Bałaban" - ul. Stępińska
Kazimierski Zdzisław strz. "Marek" - IX  1944 ok. Jeziorka Czerniakowskiego
Kilańska Zofia strz. łączniczka "Kaczeniec" - 29 VII 1944
Kowalski Tadeusz Józef strz. "Szorek" - VIII 1944 Praga
Piasecki Jerzy "Patrick" - Mokotów
"Roman" NN strz. - VIII 1944 Mokotów
Rydzy Leszek kpr. pchor.  "Mały" - 13 IX 1944 ul. Belwederska 10
Śmigielski Manswet por. rez. hm. "Jan Szwed" - 30 VIII 1944 ul. Zakroczymska 7
Świecicki Jerzy strz. - VIII 1944 Stare Miasto
"Zgier" NN strz. - na Pradze
Zielińska Czesława łączniczka "Czeremcha" - VIII 1944 Targówek
Zielińska Teresa łączniczka "Rutka" - VIII 1944 Targówek


ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ
Zarząd Okręgu Warszawa-Powiat
Środowiska: "Obroża" i "Grupa Kampinos"

ul. Braci Załuskich 7, 01-733 Warszawa
szzakowp@ibprs.pl