VII Obwód "Obroża" Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej
:::  Aktualna pozycja:  Rejony Obroży / Rejon V - 'Gątyń' - Piaseczno / Wykazy poległych  :::

Tablica w kosciele w Mirkowie

Cmentarz w Piasecznie



Uroczystości rocznicowe Powstania Warszawskiego 1993 r.

Kamień-pomnik we wsi Piskórka

Tablica w kościele w Wilanowie

Tablica w kościele w Słomczynie

Cmentarz Powstańczy w Powsinie

Tablica w kościele w Klarysewie

Piskórka, gm. Prażmów. Pomnik upamietniający bitwę stoczoną w czasie Powstania Warszawskiego przez żołnierzy AK z atakującymi Niemcami

Powsin, ul. Przyczółkowa. Na cmentarzu znajdują się dwie zbiorowe mogiły AK. Zostały tu złożone szczątki poległych i pomordowanych żołnierzy, walczących w Lesie Kabackim, Lasach Chojnowskich, a także w grupie odsieczy ppłk. Mieczysława Sokołowskiego 'Grzymały'

Wykazy poległych V Rejonu 'Gątyń' - Piaseczno

Polegli w Powstaniu Warszawskim na Mokotowie

żołnierze komp. "Krawiec" bat. "Ryś" (później "Oaza-Ryś") pułku "Waligóra":
Bawolik Leokadia łączn. "Ewa" - 15 IX Piaseczyńska
Bąk Marian st. strz. "Szczupak" - 15 IX Piaseczyńska
"Bolesław" - 15 IX Chełmska
"Dąb" st. strz. - 11 IX Zakrzewska
Dynowska Maria - 30 VIII Chełmska
Gniewosz Jan strz. "Mały" - 29 VIII Sielecka
Gruca Jerzy st. strz. "Górski" - 14 IX Chełmska
Hetka Tadeusz "Rekin" - 11 IX Zakrzewska 16
"Janusz" NN strz. - 11 IX Zakrzewska
"Jurek" NN st. strz. sap. - 13 IX Chełmska
"Jurek" NN - 7 IX Zakrzewska
Kalbarczyk Eugeniusz "Zawieja" - 15 IX Piaseczyńska
"Karaś" NN - 15 IX Chełmska
Klimek Henryk "Szyszka" - 18 VIII Mokotów
Kłos Zofia plut. łączn. "Proch" - 26 VIII Sielecka 34
Kłoszewska Jadwiga łączn. "Iga" - 18 IX Górny Mokotow
Krupiński Kazimierz strz. - 20 IX skarpa
"Lech" strz. - 15 IX Piaseczyńska
Litwinienko Bogdan "Traf - 15 IX Chełmska
Maciejewski Henryk ppor. "Lech" - 30 VIII Chełmska szpital
Małkowski Józef strz. "Warta" - 2 IX Iwicka
Matysiak Zofia WSK - 15 IX Chełmska
Mendrygał Ryszard strz. "Szatan" - 15 IX Piaseczyńska
Mostowski Ziemowit kpr. pchor. "Mazur" - 15 IX Piaseczyńska
"Nadzieja" - 15 IX Chełmska
Nazikowski Bronisław "Bajer" - 26 IX skarpa - Górny Mokotów
"Nygus" NN strz. - 21 VIII Siekierki
Obara Piotr "Trzynastka II" - 31 VIII Warszawa
Okrasa Jan kpr. "Waligóra" - 25 IX skarpa - G. Mokotów.
"Osa" kpr. - 6 IX Chełmska szpital
"Piętka" strz. - 6. IX Chełmska szpital
Pyrka Józef strz. "Grot" - 2 IX Iwicka
"Rekin" strz. - 11 IX Zakrzewska
Rossudowski Jerzy "Stary" - 2 IX Iwicka
Rozwadowski Ludwik strz. "Łoś" - 20 IX skarpa G. Mokotów
"Sarna" NN - 30 VIII Chełmska
Sawiczówna Maria "Sawa" - 30 VIII Chełmska
Sekuła Stanisław kpr. "Śmiały" - 15 IX Piaseczyńska
"Sęp" NN - 5 IX Iwicka
Sitnicki Bogdan "Lech" - 15 IX Chełmska
Słowikowski Feliks strz. "Marchewka" - 25 IX Górny Mokotów
Smuga Wacław strz. "Kurt" - 20 IX 
Sobisz Józef kpr. "Osa" - 30 VIII szpital na Chełmskiej
Sobisz Stefan st. strz."Lis" - 2 IX Iwicka
Sokolnicki Michał kpr. pchor. "Adolf - 26 IX Ursynowska
"Stary" NN st. strz. - 29 VIII Sielecka
Szymański Roman strz. "Lesław" - 15 IX Piaseczyńska
"Teresa II" NN sanit. - 30 VIII szpital na Chełmskiej
"Wacek" NN - 15 IX Zakrzewska
"Waldek" NN strz. - 6 IX Chełmska szpital
Waligóra Bolesław "Samson" - 27 VIII Sielecka
Wielogórski Feliks "Marchewka" - 22 IX 
Wiewióra Bolesław st. strz. "Samson" - 27 VIII Podchorążych
"Władek" - 6 IX Belwederska
"Władek" kpr. - 2 IX lwicka
Wrotek Jan "Wróbel" - 25 IX Górny Mokotów
Zienkowicz Władysław plut. pchor. "Mohort" - 15 IX Piaseczyńska
"Zuch" kpr. - 25 IX skarpa

Polegli w okresie Powstania Warszawskiego

na terenie Rejonu "Gątyń": Żołnierze Batalionu "Krawiec":
Carek Edmund "Rosa" - 1 VIII Jeziorna
Czapski Aleksander "Płotka" - 25 VIII Pilawa, Lasy Chojnowskie
Czapski Antoni "Komis" - 25 VIII Pilawa, Lasy Chojnowskie
Czapski Tadeusz "Gaj" - 25 VIII Pilawa, Lasy Chojnowskie
Dąbek Jan "Dąb" - 1 VIII Klarysew
Drabikowski Roman "Drabinka" - 1 VIII Klarysew
Gański Kazimierz "Garbaty" - 1 VIII Wilanów
Jabłoński Józef "Wilczek" - 17 VIII Piskorka
Janowski Edmund "Rybitwa" - 1 VIII Klarysew
Karaszewski Józef strz. "Wicher" - 2 VIII Kabaty
Knyziak Józef "Ryś" - 1 VIII Jeziorna
Komorowski Kazimierz "Otto" - 1 VIII Jeziorna
Komorowski Stanisław "Sęp" - 1 VIII Jeziorna
Komorowski Tadeusz "Roman" - 1 VIII pod Chylicami
Komosiński Zbigniew "Kordian" - 1 VIII Jeziorna
Kwiatkowski Alfred "Dzwon" - 1 VIII Jeziorna
Lesiowski Janusz strz. "Janek" - 19 VIII Wilanów
Melcher Mieczysław "Poleszuk" - 19 VIII Wilanów
Marciniak Józef strz."Młot II" - 1 VIII Klarysew
Mierzwiak Jan kpr. "Rektor" - 1 VIII Klarysew
Milewski Jan plut. "Twardy" - 19 VIII Wilanów
Miściorak Józef "Miś" - 1 VIII Wilanów
Nerka Józef ppor. "Boim" - 1 VIII Klarysew
Nerka Mikołaj "Niki" - 1 VIII Jeziorna
Nowakowski Tadeusz "Dzik" - 1 VIII Jeziorna
Osuch Józef "Gwóźdź" - 1 VIII Klarysew
Porębski Franciszek strz. "Celej" - 19 VII Wilanów
Porębski Tadeusz "Burza" - 2 VIII w Kierszku-Chylice
Przecławski Jerzy plut. podchor. "Jur" - 18 VIII Wilanów
Rakowski Józef "Żuraw" - 1 VIII Jeziorna
Rawski Bogdan "Sęp II" - 11 VIII Piskórka
Rybarczyk Henryk ppor. "Jesion" - 1 VIII Klarysew
Sobków Roman st. strz. "Sokół" - 1 VIII w Kierszku
Stępień Mieczysław strz. "Szczapa" - 1.VIII Klarysew
Stryszko Leon strz. "Strąk" - 1 VIII Piaseczno
Wandel Henryk "Jakub" - 11 VIII Piskórka
Wielogórski Marian "Dag" - IV kw. 1944
Zienkowicz Witold strz. "Witek" - 11 VIII Piskórka

Ofiary terroru okupanta:

Żołnierze Batalionu "Krawiec":
"Dowbor"NN - VIII 1944 Stare Miasto
Daniłłowski Waldemar "Trzynastka I" - 4 VIII 1944
Kontrym Daniel strz. "Andy" - 17 IV 1945 Mauthausen
Wojciechowski Jan por. "Kujawiak" - 1942

Żołnierze Batalionu im. Cz. Mączyńskiego:
Andziak Zdzisław strz. "Sęp" - 28 VIII Lasy Chojnowskie
Brzozowski kpr. pchor. "Tumry" - 8 VII 1944
Cieński Jan kpr. pchor. "Kosiński" - 2 VIII Mirków
Czub Stefan strz. "Miot" - 2 VIII Mirków
Grabski Henryk strz. "Jezierski" - 1/2 VIII Jeziorna
Grabski Ryszard strz. "Rogulski" - 1/2 VIII Jeziorna
Grabowski Jerzy st. strz. "Łazik" - IX 1944 Chlewiska w Górach Świętokrzyskich
Kulczycki Jan strz. z cenz. "Łomacki" - 1 VIII Mirków
Kuskowski Florian ppor. "Szary" - 1 VIII Jeziorna
Latoszek Stanisław kpr. pchor. "Stalowy" - 1/2 VIII Jeziorna
Markuszewski Henryk strz. "Jastrząb" - 1/2 VIII Skolimów Wierzbno
Najman Władysław kpr. pchor. "Zawieja" - 1/2 VIII Skolimów Wierzbno
NN - żołn. radziecki zbiegły z niewoli - 25 VIII Zimne Doły
Odolinski Mieczysław kpr. pchor. "Równy" - 1/2 VIII Jeziorna
Ogorzelski Czesław kpr. pchor. "Lisowski" - 1/2 VIII Jeziorna
Orłowicz Marian ppor. "Antek" - 25 VIII Zimne Doły
Popis Ryszard strz. "Cyngiel" - 25 VIII Zimne Doły
Remiszewska Danuta łączn. "Danuta" - VIII 1944 al. Szucha
Różewski Roman strz. - 8 VII 1944
Sieklicki Kazimierz strz. "Tyran" - 1 VIII Piaseczno-Adamów
Sierbista Feliks strz. "Wróbel" - I VIII Jeziorna
Sliwiński strz. - VIII Lasy Chojnowskie
Tomczyk Zbigniew strz. z cenz. "Zbigniew" - 1 VIII Piaseczno-Adamów
Tymiński Tadeusz strz. "Trzaska" - 25 VIII Zimne Doły
Wilk Henryk ppor. "Orlicki" - 2 IX 1943 Konstancin
Zychowicz Bronisław ppor. "Wiktor" - 1/2 VIII Skolimów-Wierzbno


ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ
Zarząd Okręgu Warszawa-Powiat
Środowiska: "Obroża" i "Grupa Kampinos"

ul. Braci Załuskich 7, 01-733 Warszawa