VII Obwód "Obroża" Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej
:::  Aktualna pozycja:  Rejony Obroży \ Rejon VIII - 'Łęgów' - Młociny \ Wykazy poległych  :::

Wykazy poległych VIII Rejonu 'Łęgów' - Młociny

     ŻOŁNIERZE KONSPIRACJI VIII REJONU AK POLEGLI W AKCJACH BOJOWYCH PRZED POWSTANIEM WARSZAWSKIM

Niegodzisz Józef, "Józef II", kpr.pchor., poległ 01.06.1943r. w Izabelinie
Akcja: transport materiałów wybuchowych z Palmir.

Burakowski Leszek, "Leszek", ppor., Skibiński Czesław, "Kot", strz., polegli 07.07.1943r. w Dziekanowie Niemieckim
Akcja: zniszczenie mleczarni dostarczającej mleko Niemcom.

Bandera Henryk, Chądzyński Henryk, polegli na przełomie 1943/44r. w Sadowej.
Akcja: wykonanie wyroku na kolaborantkach.

Grobelny Marian, "Macher", ppor.,
Kruszyński Stefan "Dołęga", ppor.,
Beer Julian "Pierwotny", plut.pchor.,
Leszczyński Stefan "Ezel", sierż.,
Kowalewski Wiesław "Rydz", kpr.,
polegli 24.06.1944r., w Sierakowie
Akcja: inspekcja oddziału partyzanckiego


     ŻOŁNIERZE KONSPIRACJI I MIESZKAŃCY VIII REJONU AK POMORDOWANI PRZEZ NIEMIECKICH OKUPANTÓW W LATACH 1940-45 Z RÓŻNYCYH MIEJSCOWOŚCI VIII REJONU

Banek Kazimierz "Wit", zamieszkały w Izabelinie
Bocki Eweryst, zamieszkały w Młocinach
Borzęcki Wojciech "Świętoszek", zamieszkały w Izabelinie
Ciećwierz Józef, "Cicha Jabłoń", zamieszkały w Klaudynie
Dąbrowski Józef, zamieszkały w Łomiankach
Jaworski Jan, zamieszkały w Łomiankach
Józefowicz Stefan, zamieszkały w Izabelinie
Kosiński Bolesław, zamieszkały w Chornówku
Kowalski Marek
Kowalski Władysław, zamieszkały w Laskach
Kuczyński Zdzisław, "Zdzisław", zamieszkały w Izabelinie
Matuszewski Bernard, zamieszkały w Burakowie
Miecznikowski Wacław "Pustelnik", zamieszkały w Opaleniu
Naftyński Eugeniusz, zamieszkały w Izabelinie
Przybylski Kazimierz, zginął w Oświęcimiu
Przybylski Zbigniew, zginął w Oświęcimiu
Seremak Mieczysław "Sokół", zamieszkały w Izabelinie
Siwek Stanisław "Zadziora", zamieszkały w Izabelinie
Sznajder Helena "Pokrzywa", zamieszkała w Izabelinie
Sznajder Jadwiga [matka "Pokrzywy i "Dęba II"], zamieszkała w Izabelinie
Trzcianka Jan, zamieszkały w leśniczówce Jakubów
Zawadzki Jerzy "Zapora", zamieszkały w Izabelinie

Z TRUSKAWIA

Bicz Franciszek
Bicz Henryk
Cegielski Jan
Dobrzyński Adam
Dobrzyński Jan
Dziekański Stanisław
Dziekański Stefan
Faliński Piotr
Fijoł Tadeusz
Gmochowski Andrzej
Gmochowski Józef
Gmochowski Piotr
Gołębiowska Janina
Grabski Aleksander
Gromadka Alfred
Gromadka Franciszka
Gromadka Jan
Gromadka Józef
Gromadka Stanisław
Gzyra Władysława
Jabłoński Henryk
Kanarak Ignacy
Kanarak Jan
Kielak Feliks
Kordek Henryk
Kowalski Antoni
Kowalski Feliks
Kowalski Józef
Kowalski Tadeusz
Królikowska Aniela
Królikowski Michał
Królikowski Piotr
Królikowski Stefan
Krzywicki Piotr
Łuczak Jan
Malarowski Jan
Malinowski Jan
Malinowski Jan s. Jana
Marcińkiewicz Antoni
Marcińkiewicz Mieczysław
Milej Andrzej
Milej Antoni
Milej Czesław
Milej Edward
Milej Eleonora
Milej Feliks
Milej Henryk
Milej Jan
Milej Józef
Milej Marianna
Milej Piotr
Milej Stanisław
Milej Władysława
Nowicki Jan
Nowicki Stanisław
Oracz Tadeusz
Owczarski Ignacy
Pamięta Henryk
Pamięta Kazimierz
Pamięta Stanisław
Pamięta Władysław
Przybysz Bolesław
Przybysz Jan
Przybysz Stanisław
Ptasiński Leon
Racinowski Henryk
Racinowski Józef
Racinowski Piotr
Rurka Józef
Rurka Józefa
Rurka Michał
Skibiński Czesław
Skibiński Piotr
Staszewski Roch
Szewczyk Jan
Urbański Czesław
Urbański Józef
Urbański Stanisław
Urbański Zygmunt
Wasilewski Jan
Wasilewski Józef
Wasilewski Władysław
Wawrzyniecki Augustyn
Wawrzyniecki Julian
Wawrzyniecki Ludwik
Wit Władysław
Wleżajski Ignacy
Wroniewski Andrzej
Wroniewski Krystian
Wroński Jan + dwoje dzieci
Zaborowska Władysława
Zieliński Wiktor + córka
Zych Edward
Zych Eleonora
Zych Jan
Zych Leokadia
Zych Stanisław
Zych Tadeusz
Żebrowski Roman


Z HORNÓWKA, listopad 1943r.

Bandurewicz Mieczysław
Kępiński Józef
Kozłowski Józef
Krauze Jan
Kułakowski Czesław
Poniatowski Tadeusz
Rybczyński Czesław
Rybczyński Eugeniusz
Sokołowski Leon
Sokołowski Teodor
Ziętarzewski Antoni
Ziętarzewski Stefan


Z HORNÓWKA, sierpień 1944r.

Rodzina Gleszczyńskich - rodzice: Jan, Maria; dzieci: Kazimierz lat 21, Edmund lat 16, Anna lat 15, Maria lat 12, Honorata lat 8, Janusz lat 7


Z LIPKOWA, KLAUDYNA, sierpień 1944r.

Bąkowski Franciszek
Ciećwierz Feliks
Czarnecki Wacław
Dąbrowska Józefa
Druzd Marian
Gładyga Anastazja
Gołębiowski Józef
Kaczmarek Anna
Kozieniecki Jan
Mandes Tadeusz
Sotomski Ludwik
Szczepaniak Tadeusz
Truszczyński Stanisław
Wawrzonkiewicz Stanisław
Wawrzyniecki Stanisław


Z SIERAKOWA

Bieńkowski Adam
Bieńkowski Antoni
Dziekanowski Stanisław
Gutowska Bronisława
Gutowska Józefa
Gutowski Adam
Hamera Józef
Jagodziński Adam
Jesionek Jan
Kiempkiewicz Jan
Kubański Bolesław
Kubański Józef
Kubański Szczepan
Kułakowski Jan s.Jakuba
Kułakowski Jan s.Józefa
Kułakowski Józef
Kułakowski Michał
Kułakowski Zygmunt
Kutra Jan
Lipiński Franciszek
Makowski Władysław
Salwowski Eugeniusz
Salwowski Tadeusz
Salwowski Władysław
Sucharski Jakub
Sucharski Stanisław
Urbański Kazimierz
Urbański Stanisław
Urbański Władysław
Wasilewska Janina
Wasilewski Józef
Wroniewski Stanisław
Zych Jan
Życki Józef
Życki Władysław


Z WAWRZYSZEWA

Adamczyk Jan
Adamczyk Tadeusz
Bogucki Stanisław
Dutkiewicz Marian
Gałczak Kazimierz
Gutowski Czesław
Gutowski Stefan
Kaczmarek Dominik
Kostro Stanisław
Kowalski Teofil
Krawczyk Bronisława
Krawczyk Jan
Krawczyk Michał
Krawczyk Rozalia
Liziaczyk Andrzej
Midak Aleksander
Midak Jan
Monsklejd Antoni
Monsklejd Michał
Osiński Bolesław
Sienkowski Juliusz
Sieradzki Andrzej
Skowrońska Helena
Skowroński Piotr
Skwarek Jan
Skwarek Weronika
Starnowski Stefan + syn
Trojanowski Konstanty
Trzciński Kazimierz
Tyszko Aleksander
Zakrzewski Adam
Zieliński Tadeusz


Z MAŁOCIC

Dobrowolski Edward
Dobrowolski Franciszek
Dobrowolski Lucjan
Dudek Józef
Franiewski Andrzej
Głowacki Roman
Górecki Eugeniusz
Górecki Władysław
Jabłoński Jan
Jesionek Leon
Karczewski Józef
Karczewski Tadeusz
Karpiński Jan
Kostecki Konstanty
Kręźlewicz Jan
Maliszewski Aleksander
Maliszewski Czesław
Maliszewski Wacław
Mańkowski Feliks
Mańkowski Franciszek
Mańkowski Stanisław
Nosarzewski Adam
Nosarzewski Jan
Nosarzewski Józef
Nosarzewski Lucjan
Orzechowski Wacław
Piotrowski Stefan
Połeć Bronisław
Połeć Eugeniusz
Połeć Władysław
Rocki Wiktor
Szadkowski Stefan
Szadkowski Tadeusz
Tomaszewski Jan
Trzpioła Eugeniusz
Wasilewski Władysław
Wiśniewski Józef
Wiśniewski Wacław
Wiśniewski Władysław
Włosiński Jan
Wojciewski Stanisław
WojciewskiMarian
Wroński Antoni


Z WIERSZY, KROGULCA, ROZTOKI, KIŚCIENNEGO, ŁUBCA, TRUSKAWIA, BRZOZÓWKI

Borowski Józef
Borowski Marian
Czupryński Gabriel
Głowacki Józef
Gołębiowski Ignacy
Gozdek Józef
Gozdek Szczepan
Jarzyna Konstanty
Klimowicz Bolesław
Kopecki Stanisław
Kostecki Michał
Kostecki Czesław
Kostecki Henryk
Kostecki Stanisław
Kowalski Mieczysław
Kozłowski Stanisław
Krakowiak Antoni
Krakowiak Franciszek
Kucharski Edward [ojciec]
Kucharski Edward [syn]
Kucharski Eugeniusz
Kucharski Jan
Kucharski Józef
Kwaśniewski Eugeniusz
Manowski Piotr
Manowski Stanisław
Męzński Marian
Odrakiewicz Franciszek
Orzechowska Stanisława
Oszczyk Aleksander
Racinowski Marian
Radzikowski Piotr s.Juliana
Radzikowski Piotr s.Władysława
Rydel Halina
Spuda Maria
Stępniak Leon
Tomaszewski Henryk
Tomaszewski Stanisław
Tomaszewski Stefan
Trojanowski Stanisław
Umiastowski Franciszek
Wieczorek Jan
Wojcieszek Wacław
Wojtczak Eugeniusz



Opracował Jerzy Koszada


ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ
Zarząd Okręgu Warszawa-Powiat
Środowiska: "Obroża" i "Grupa Kampinos"

ul. Braci Załuskich 7, 01-733 Warszawa
szzakowp@ibprs.pl