tel. +48 22 606 36 00 ibprs@ibprs.pl
  • English

Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego
im. prof. Wacława Dąbrowskiego – Państwowy Instytut Badawczy
 zatrudni osoby na stanowisko:

Kierownik Działu / Specjalista ds. projektów

w Dziale Koordynacji Badań Informacji Naukowej i Marketingu

Termin składania ofert: 10.01.2022 r.

Opis stanowiska:

  1. Kierowanie całokształtem działalności Działu Koordynacji Badań, Informacji Naukowej
    i Marketingu, w tym:
  • organizacja, koordynacja oraz kontrola przebiegu prac związanych z planowaniem badań naukowych, prac rozwojowych i usługowych Instytutu oraz wynikającą z nich sprawozdawczość;
  • sporządzanie umów i aneksów przy współpracy z przemysłem.
  1. Współpraca w zakresie pozyskiwania środków finansowych na rzecz Instytutu z innymi jednostkami naukowymi i przemysłem oraz MRiRW, MEiN, NCBR, NCN, OPI-PIB, KOWR, ARiMR.
  2. Bieżące informowanie Zakładów merytorycznych Instytutu o możliwościach aplikowania
    w konkursach o przyznanie środków finansowych na realizację projektów krajowych i międzynarodowych.
  3. Zapewnienie Zakładom merytorycznym Instytutu wsparcia w zakresie przygotowania projektów badawczych, inwestycyjnych, szkoleniowych i innych, finansowanych ze źródeł krajowych oraz zagranicznych.
  4. Obsługa formalno-finansowa projektów realizowanych w IBPRS-PIB (przy współpracy z Zakładami merytorycznymi i Działem Finansowo-Księgowym).
  5. Prowadzenie dokumentacji projektów w sposób zgodny z przepisami i zasadami poszczególnych programów i konkursów.
  6. Kierowanie pracą podległych pracowników poprzez planowanie, stawianie celów, przydzielanie zadań i zasobów niezbędnych do ich realizacji, koordynację oraz nadzór nad realizacją zadań i dyscypliną pracy.
  7. Opracowywanie corocznie „Planu badań naukowych i prac rozwojowych” oraz rocznego „Sprawozdania z działalności Instytutu”.
  8. Koordynacja w zakresie konferencji, seminariów i szkoleń z Zakładami merytorycznymi w Instytucie: przekazywanie przychodzącej korespondencji o szkoleniach, seminariach, sympozjach, konferencjach, kursach i obsługa organizacyjno-formalna osób biorących udział w wyjazdach krajowych i zagranicznych.
  9. Przygotowywanie jednostki naukowej do parametryzacji, obsługa i koordynowanie systemu POL-on, PBN, SEDN (funkcja administratora).
  10. Uruchamianie i nadzorowanie działań zapobiegawczych i korygujących wynikających z bieżącej działalności Działu.

Wymagania stawiane kandydatowi:

  • doświadczenie na stanowisku Kierowniczym lub równoważnym;
  • wykształcenie wyższe;
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem pracowników;
  • zdolność realizacji wielu zadań jednocześnie;
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • dobra organizacja pracy własnej;
  • odpowiedzialność i samodzielność w podejmowaniu decyzji;
  • umiejętność realizacji kilku zadań jednocześnie pod presją czasu;
  • systematyczność, sumienność i skrupulatność;
  • zdolność analitycznego myślenia;
  • znajomość tematyki dotacji unijnych;
  • biegła obsługa MS Office ze szczególnym uwzględnieniem MS Word i MS Excel;

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy w jednostkach naukowo-badawczych;
  • doświadczenie w rozliczaniu projektów finansowanych ze środków krajowych i europejskich;

Oferujemy:

  • umowę o pracę;
  • dobra lokalizacja;
  • rozwój, szkolenia;
  • ubezpieczenie grupowe;
  • zakładowy fundusz świadczeń socjalnych;

Prosimy o złożenie następujących dokumentów:

  • cv / list motywacyjny;
  • podanie o pracę do Dyrektora Instytutu;
  • kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (zg. ze wzorem MRPiPS);
  • kserokopię dokumentów potwierdzających wykształcenie i doświadczenie;
  • uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Dokumenty aplikacyjne wraz z CV zawierającym następującą klauzulę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).”

prosimy składać/przesyłać do dnia 31.12.2021 r. z dopiskiem „specjalista – DI”:

Kontakt:

Sekretariat IBPRS-PIB
tel. +48 22 606 36 00
fax. +48 22 849 04 26
e-mail: ibprs@ibprs.pl

lub

Dział Spraw Pracowniczych IBPRS-PIB
tel. +48 22 606 36 87
e-mail: kadry@ibprs.pl