tel. +48 22 606 36 00 ibprs@ibprs.pl
  • English

10 maja (w ten w piątek) pokaz bioreaktorów!

Wszystkich chętnych – zainteresowanych mikrobiologią i biotechnologią przemysłową –  zapraszamy do odwiedzenia Instytutu IBPRS-PIB. Nasza jednostka naukowa ma ponad 100-letnią tradycję w zakresie badań nad jakością i bezpieczeństwem żywności w Polsce. Czy wiesz, że większość produktów spożywczych (zanim trafi na półki supermarketów w Polsce) jest stale badana w naszym instytucie? Dzięki Funduszom Europejskim doposażyliśmy nasze laboratoria w nowoczesny sprzęt do przechowywania próbek mikroorganizmów oraz zbudowaliśmy linię technologiczną do produkcji biopreparatów. Sercem tej infrastruktury jest BIOREAKTOR – który będzie można zobaczyć! Podczas zwiedzania naukowcy opowiedzą o tym, jak rozpoznać cechy użytkowe wybranych szczepów mikroorganizmów i jak wykorzystać je w procesie tworzenia innowacyjnych produktów i usług.

Dla kogo: dla wszystkich zainteresowanych biotechnologią przemysłową, a zwłaszcza – dla młodzieży planującej studia na kierunkach: biologia, nauki rolnicze, biotechnologia, ochrona środowiska, ekologia.

Organizacja: Bioreaktor można zwiedzać tylko w piątek, 10 maja. Spotykamy się o pełnych godzinach: 10:00, 12:00, 14:00 w holu głównym instytutu, przy portierni – przed tablicą SeCuRe. Zwiedzanie planujemy w grupach do 25 osób. Czas zwiedzania to około 1–1,5 godziny.

Nasz adres: Rakowiecka 36, Warszawa, metro >>> Pole Mokotowskie

Ważne dla zwiedzających: miejsce poza Dniami Otwartymi jest niedostępne dla odwiedzających.

Zapraszamy!