tel. +48 22 606 36 00 ibprs@ibprs.pl
  • English

W dniach 3-5 czerwca w Sielinku w województwie wielkopolskim odbyły się Krajowe Dni Pola 2023.

Organizatorem wydarzenia był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Krajowe Dni Pola to święto polskiego rolnictwa, które co roku przyciąga tłumy osób zainteresowanych rolnictwem, ale również mieszkańców miast i wsi. Tegoroczne Krajowe Dni Pola odbyły się pod hasłem „Rolnictwo Innowacyjne”.

Do Sielinka przybyło kilka tysięcy osób z całej Polski, które odwiedziły setki poletek demonstracyjnych oraz zagrody dla zwierząt; kosztowano wielkopolskich smakołyków przy występach regionalnych zespołów muzycznych. Demonstrowany był również nowoczesny i zabytkowy sprzęt rolniczy.

W specjalnej Strefie Innowacji można było obejrzeć i posłuchać informacji nt. najnowszych  rozwiązań w polskim rolnictwie. Trzeci dzień wydarzenia był Dniem Młodego Rolnika, młodzież z rolniczych szkół średnich brała udział w dedykowanych im pokazach i warsztatach.

Najważniejszym miejscem wydarzenia były poletka demonstracyjne, których w tym roku przygotowano ponad 800. Przez cały dzień na polach odbywały się różnorodne pokazy i wykłady. Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego – PIB był również obecny na tym wydarzeniu i na swoim stoisku promował najnowsze wyniki prac badawczych oraz demonstrował produkty mięsne, owocowe i mleczne opracowane we współpracy z partnerami komercyjnymi. Pierwszego dnia wystawy nasze stoisko odwiedziła delegacja z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.